Adım 1:

Telefonunuzun uygulamalar menüsünden E-Posta uygulamasını açın.

Adım 2:

E-Posta Hesabı Ekle/Kur menüsü üzerinden yeni posta adresi ekleme işlemine başlayın. Mail adresinizi ve şifrenizi yazdıktan sonra Manuel Kurulum butonuna tıklayınız.

Adım 3:

Açılan sayfada IMAP Hesabı seçeneğine tıklayınız.

Adım 4:

Bu aşama en önemli aşamadır lütfen dikkatle gerçekleştiriniz.

  • e-posta adresiniz info@sitenizinadi.com gibi bir adresken, kullanıcı adı kısmında sadece ‘info’ yazdığını görebilirsiniz. Bu kısmı da mutlaka e-posta adresiniz ile birebir aynı olacak şekilde düzenleyiniz. Yani e-posta adresiniz info@sitenizinadi.com ise kullanıcı adınız da info@sitenizinadi.com olmalıdır.
  • IMAP sunucusu: bu alan otomatik olarak imap.sitenizinadi.com şeklinde gelir. Ancak bizim o kısmı mail.sitenizinadi.com olarak düzenlememiz gerekmektedir. Örneğin sitenizin adresi rateltech.com ise IMAP sunucunuz mail.rateltech.com olmalıdır.
  • Güvenlik Tipi: Hiçbiri olarak kalmalıdır.
  • Bağlantı Noktası: 143 olarak kalmalıdır.
  • IMAP yolu öneki boş bırakılmalıdır.

Adım 5:

Giden posta sunucusu ayarları kısmına geldiğimizde smtp.sitenizinadi.com şeklinde görebileceğiniz SMTP sunucusu kutucuğunu mail.sitenizinadi.com olarak düzenleyiniz. Örneğin sitenizin adı rateltech.com ise, bu kutucuk mail.rateltech.com olmalıdır. Güvenlik tipi “Hiçbiri”, bağlantı noktası “587” olarak kalmalıdır. Kullanıcı adı kısmında sadece mailinizin ilk kısmı görünebilir. Burayı bir önceki adımda yaptığımız gibi eposta adresimizin tam halini yazarak düzeltmeliyiz. Örneğin info@rateltech.com gibi. Daha sonra ileri butonuna basarak kayıt işlemimizi tamamlayabiliriz.