5 گرم اگر چه انتظار می رود تا سال 2020، آماده برای استاندارد جدید تلفن همراه بی سیم در حال حاضر شرکت های سرمایه گذاری. تاثیر در سیستم های بی سیم آینده به بررسی پنج گرم چگونه کار می کند و ما.

g 5 به 5 g یعنی نسل پنجم و بی سیم استاندارد هر چند استاندارد رسمی هنوز پهنای باند فن آوری مبتنی بر استاندارد IEEE 802.11 ac بعدی جدیدترین موبایل ایجاد شده است.

نسل بعدی شبکه های تلفن همراه با توجه به فنی اتصالات 5 g 5 g 'کاربر تجربه عملکرد سیستم خدمات، مدل کسب و کار و مدیریت پیشرفته و باید بر اساس عملیات' سند.

و شرکت در انجمن موبایل فرصت Groupe به 5 g (GSMA) هفت که ممکن است شرایط زیر باید:

  1. ایستگاه های پایه در دادگاه 1 با لینک 10Gbps بین
  2. میلی ثانیه با تاخیر سفر رفت و برگشت به پایان
  3. پهنای باند x 1000 در واحد سطح
  4. 10-100 x تعداد دستگاه های متصل
  5. 99.999 در دسترس بودن درصد (تشخیص)
  6. کاهش 90% در مصرف انرژی در شبکه
  7. کم قدرت برای ده سال عمر باتری دستگاه نوع دستگاه

در نسل های قبلی، مانند توسعه ارتباطات 3 g. 3 g می شود سیگنال به نزدیکترین باجه تلفن و تماس تلفنی، پیام و اطلاعات برای استفاده شد.

4 g, 3 g همان راه اما با اتصال به اینترنت سریع تر و زمان تاخیر پایین تر (زمان بین علت و معلول) کار می کند.

4 g نسبت به پنج بار سریعتر از خدمات 3 g فعلی و در تئوری می تواند سرعت دانلود تا 100Mbps را ارائه می کنند.

Cradlepoint EMEA معاون هوبرت دا کوستا "5 g Wi-Fi اتصال تک جریان 900 مگابیت در ثانیه (دو جریان) و 1 3 g بیت بر ثانیه (سه گانه، سه گانه کانال)، با شروع با 450Gbps، 4 g خواهد نزدیک به سه برابر سریع تر از حال حاضر مجموعه است. بنابراین، Iot (اشیاء اینترنت) و دستگاه های هوشمند افزایش عظیم در سرعت و ظرفیت 5 g در راه آینده حتی سریع تر دیده ایم آینده حفظ خواهد شد. "او می گوید.

5 g's مزایا و معایب

5 g, 4 g خواهد شد قابل توجهی سریعتر از و 10000 Mbps نظری دانلود سرعت دستگاه قادر با بهره وری بالاتر. علاوه بر این، پهنای باند بالاتر و سرعت دانلود و توانایی بیشتر در اجرای برنامه های کاربردی اینترنت موبایل پیچیده.

با این حال، 5 g گران تر خواهد بود و اجرای اکثر تلفن های همراه جدید برای او، در حالی که دیگران احتمالا تولید دستگاه های یکپارچه خواهد شد خارج از تاریخ.

قابل اعتماد, اتصال به اینترنت بی سیم، کانال ممکن است مبتنی بر تعداد دستگاه های متصل. علاوه بر این طیف های بی سیم آگاه 5 گرم ما محدوده فرکانس افراطی را محدود می کند.

آینده 5 گرم

5 گرم هنوز در حال توسعه، برای استفاده توسط هر کسی نیست هنوز. با این حال، بسیاری از شرکت ها شروع به test محصولات خود و ایجاد فضای 5 g.

پیشرفت قابل توجه در تکنولوژی 5 g, نوکیا, Qualcomm، سامسونگ، اریکسون، و آن را از آمد; تعداد شرکت های ایجاد مشارکت 5 g 5 g و آنها به صرف میلیون ها دلار برای تحقیق کاربرد.

Qualcomm و سامسونگ راه اندازی نسل جدید مودم به عنوان سازگار 5 گرم.

نوکیا و Ericcson مصرفی در اپراتورهای تلفن همراه به جای 5 گرم سیستم عامل هدف. اریکسون، 5 گرم اولین رادیو سیستم برای دانش آموزان با 5 g اولین پلتفرم اوایل سال جاری.

به طور مشابه, نوکیا اوایل امسال برای حمایت از حامل تلفن همراه پایان برای پایان دادن به ارائه پلت فرم است که اهداف 5 g "5 g اول".

"صنعت شبکه در حالی که تا 2019 یا ۲۰۲۰ başarsada که احتمالا نمی خواهد قادر به بعد تاریخ و محل کار برای همه جا حاضر g 4 4 g موتور اجرا می شود در نهایت به مخدوم به 5 گرم داشته باشد. کاملا جدید سازگار با محیط زیست سیستم تا زمانی که مورد نیاز است. واقعی برای ایجاد معماری و استاندارد.

"به موازات جدید شبکه زیرساخت ها و فروشندگان تلفن همراه 5 g را فعال کنید دستگاه به دستگاه های کاربر نهایی مانند پیشرفت داشته باشد. در نتیجه، این صنعت بزرگترین چالش تکنولوژیکی مواجه خواهد شد دسترسی به طیف "Paul Gainham (SP در درخت عرعر شبکه EMEA مدیر ارشد بازاریابی) می گوید:

ترکیه 5 گرم است

4 سپتامبر 2017 اطلاعات و ارتباطات قدرت فن آوری (ICTA) توسط metu Hacettepe و دانشگاه Bilkent با مشارکت GMS با اپراتورهای "5 g دره باز آزمون دوره پروتکل" با ترکیه امضا وجود دارد حدود 5 گرم تکنولوژی در شناسایی استانداردهای کمک می کند. در این زمینه، 5 گرم دره، BTK، دانشگاه ها و اپراتورها در همکاری با 5 g و فراتر از فن آوری های r & d، توسعه محصول، و با هدف ایجاد یک زیرساخت test به انجام. دانشگاهیان و محققان، دانشجویان دکترا می تواند سود هر کس باز تکنولوژی تولید حدود 5 گرم مانند test در این زمینه ارتباطات الکترونیکی بخش برای همه ما سهامداران جدید تحقیق و توسعه فرصت ها، فرصت های ارائه خواهد شد.